Cimbali SIGEP 2022'de Yerini Aldı

Cimbali SIGEP 2022'de Yerini Aldı

Dünyanın önde gelen profesyonel espresso kahve makinesi üreticileri arasında yer alan İtalyan Gruppo Cimbali, 12-16 Mart tarihleri ​​arasında SIGEP 2022'de yer aldı.

Etkinliğin beş günü boyunca Gruppo Cimbali, geçen yıl başlatılan ve şirketin evriminin temel direkleri olarak inovasyon, sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeye odaklanan yeni yolu gösterdi. Kendi deneyiminden yola çıkarak ve dikkatli araştırmalarla şirket, makinelerin performansını artıran, çevresel etkilerini kontrol altına alan ve profesyonellerin becerilerini geliştiren en yeni ve sürdürülebilir teknolojilere dayalı ürünler yaratmak için kararlılıkla çalıştı.

 

Gruppo Cimbali Genel Müdürü Enrico Bracesco "SİGEP'te yeniden yer alabilmek bizim için bir memnuniyet kaynağı çünkü bu, sektörde toparlanmanın başladığının ve hepimizin tutku ve kararlılıkla çalışarak değişimin lokomotifi olabileceğimizin bir başka önemli işaretidir." Diyerek konuşmasına başladı. "Etkinlikteki varlığımız, yalnızca tüm markalarımız için ürün haberlerini anlatmakla kalmayıp, her şeyden önce, tüketiciler ve profesyoneller için katma değer yaratabilen sürdürülebilir inovasyona giderek daha fazla odaklanan Gruppo Cimbali'nin işine yönelik yeni yaklaşımı anlatmayı amaçlıyor".

YENİ M200 TANITILDI

SIGEP, yalnızca üretim süreçleriyle sınırlı kalmayıp tüm sektöre yönelik daha geniş bir vizyonla yeşil politikalarını geliştirme yoluna giren Cimbali Grubu için temel bir değer olan sürdürülebilirlikten bahsetmek için de önemli bir anı temsil ediyor. Fuar günlerinde, bu bilinçle LaCimbali markasıyla ilgili yapılan çalışmalar, öncelikle son teknoloji tasarımın kullanıldığı, sınıfının en iyisi espresso kahve makinesi M200 de tanıtılacak. Yeni nesil ürünlerle sunulan ve giderek artan ileri teknoloji ve üstün kalite, fincanda mükemmel kahvenin oluşmasını sağlıyor.

M200, şirketin her açıdan sürdürülebilir olma taahhüdünün mükemmel bir örneğidir. Gruppo Cimbali, LCA (Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi) analizi aracılığıyla, makinenin tüm yaşam döngüsünü inceleyerek makineyle ilişkili çevresel etkileri değerlendirdi: bu, sürdürülebilirlik açısından çözümlerin belirlenmesine doğru ilerlemeyi mümkün kıldı, ilk önce tercih %80'den fazlası için tüm düşük etkili ve geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanılması ve plastik elemanların azaltılması. Ayrıca, dahili laboratuvar testleri yoluyla, yeni M200'ün hem Kullanıma Hazır hem de Enerji Tasarrufu modlarında hem toplam tüketim açısından önemli ölçüde enerji tasarrufu sağladığı gösterilmiştir.

Özellikle, yeni bir bağımsız kazan ısıtıcısının piyasaya sürülmesi sayesinde, aslında, ilk ısıtma için, yani makineyi soğuktan Kullanıma Hazır moduna alma sürecinde, harcanın enerjiyi büyük ölçüde azalttı (-40%). Yeni M200 ayrıca, örneğin bir veya daha fazla kahve grubunu kapatarak - bunları neredeyse %50'ye indirerek - düşük üretkenlik ile makinenin gün içinde tüketimi azaltmasına olanak tanıyan bir Enerji Tasarrufu moduna da sahiptir. Baristalar ve sektördeki profesyoneller için mükemmel bir araç olduğunu kanıtlayan çok daha verimli bir ürün.

İNOVATİF YENİLİKLERE DEVAM

Ürün açısından, Gruppo Cimbali, SIGEP 2022'ye dünyanın en popüler içeceği hazırlama yolunda devrim yaratan bazı espresso kahve makinelerini getiriyor: sadece baristalara özel makineler değil, aynı zamanda yeni Faemina gibi, bu ticari bağlamlar için tasarlanmış makineler. kahve temel iş değildir ve nihayetinde evde yüksek kaliteli bir kahve deneyimi yaşamak isteyenler için de geçerlidir.

 

43. SIGEP'te ayrıca, MUMAC Akademisi eğitmenleri ve elçileri tarafından sektörün en etkili isimlerinden bazılarıyla işbirliği içinde düzenlenen zengin bir etkinlik takvimi ile espresso kahve kültürüne de yer verildi.